Čeští a němečtí policisté trénovali v Terezíně zásah při akcích radikálů

V ulicích severočeského Terezína, přímo před zraky obyvatel, cvičili čeští a němečtí policisté zásah při akci pravicových radikálů a anarchistů. Do akce bylo zapojeno více než 560 policistů i figurantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští a němečtí policisté trénovali v Terezíně zásah při pochodu pravicových radikálů, který napadnou anarchisté | Zdroj: ČTK

Pořádkové jednotky z Ústí a německého Chemnitz-Erzgebirge se snažily zabránit střetům mezi oběma skupinami. „Vychází se z běžných situací, ke kterým může docházet nejenom například ve Šluknovském výběžku, ale může se to stát kdekoli na území celého Ústeckého kraje,“ říká Jana Matonohová z ústeckého ředitelství policie.

Jejich němečtí kolegové, se kterými cvičili součinnost pořádkových jednotek, znají podobné zásahy například z akcí radikálů v Drážďanech. Podle vedoucího odboru Služby pořádkové policie Ústeckého kraje Petra Wagnera cvičení splnilo účel.

„My jsme tady v Terezíně prováděli v minulých letech už několikrát cvičení, ale nikdy to nebylo na toto téma a v reálném prostředí,“ zhodnotil přínos dnešního cvičení pořádkových jednotek Wagner.

Miroslav Zimmer, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme