Čeští ochránci zvířat zablokovali hraniční přechod v Mikulově

Čeští aktivisté dnes ve 13 hodin zablokovali frekventovaný hraniční přechod v Mikulově. Chtěli tak podpořit rakouské ochránce zvířat, proti kterým je teď v jejich zemi veden údajně zmanipulovaný soudní proces. Celá akce trvala 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté v Mikulově | Zdroj: ČTK

Aktivisté dodrželi to, co slíbili. Blokáda trvala skutečně čtvrt hodiny. Za tu dobu se vytvořila asi tříkilometrová kolona v obou směrech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mikulov.mp3

Aktivisté byli oblečeni ve žlutých tričkách. Bylo jich celkem 16 a policisté byli v přesile.

Většina řidičů brala akci s klidem. Řidiči dostávali letáky, ve kterých aktivisté upozorňují na údajně zmanipulovaný soudní proces s rakouskými ochránci zvířat, kteří jsou obviněni ze členství ve zločinecké organizaci.

Proces je podle ochránců jako z banánové republiky, proto jsou také oblečeni ve žlutých tričkách. Řidičům jako omluvu za zdržení rozdávali banány.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž 17_49 - Mikulov-aktivisté-blokáda.mp3

Příznivci zelených a samotní členové této strany odsuzují snahu rakouských vyšetřovacích orgánů činnost ochránců zvířat kriminalizovat. Tvrdí, že tentokrát používají metody, které by odpovídaly podezření z opravdových zločinů. Mají na mysli i pořizování různých videonahrávek nebo telefonních odposlechů.

Marie Woodhamsová, Vlasta Gajdošíková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme