Čeští Poláci si stěžují na ničení dvojjazyčných nápisů

Poláci v příhraničí si stěžují na to, že neznámí vandalové ničí dvojjazyčné nápisy. Například v Českém Těšíně před časem někdo poškodil desítky tabulek s pojmenováním ulic, některé další ukradl. Policistům se pachatele vypátrat nepodařilo. S podobným vandalstvím se ale setkávají i další města a obce v příhraničí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cedule s dvojjazyčným nápisem

Cedule s dvojjazyčným nápisem | Foto: Dorota Havlíková

Předseda Kongresu Poláků v České republice Józef Szymeczek považuje problém za tak zásadní, že se s ním obrátil i na premiéra Nečase. Detaily spolu projednali tento týden na společné schůzce v Praze.

„Pana premiéra jsme prosili, aby Policie České republiky ničení dvojjazyčných nápisů na Těšínsku věnovala větší pozornost. Je to vandalské chování,“ uvedl Szymeczek.

Právo na dvojjazyčné značení v Česku platí od března 2007. Obcí s nejvyšším procentuálním podílem Poláků je v České republice Hrádek na Frýdecko-Místecku, kde se k této menšině hlásí 43 procent místních obyvatel.

Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme