Čeští policisté dostanou 46 terénních čtyřkolek. První převzali v Královéhradeckém kraji

Policie nakoupila 46 nových čtyřkolek. Terénní stroje za 28,5 milionu korun dodal čínský výrobce a pro potřeby policistů je upravila česká firma. Prvních sedm strojů bude sloužit na východě Čech. Pomáhat mají hlavně v horských oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští policisté budou mít k dispozici 46 speciálně upravených čtyřkolek | Foto: Jiří Fremuth

„Jsou situace, kdy se policie potřebuje dostat do těžko dostupných terénů a s osobním vozidlem tam nedojedete. Nebo například pro pátrání po osobách v horských terénech, při povodních,“ přiblížil možné využití ředitel policie v Královehradeckém kraji Martin Červíček.

„Čtyřkolka je ve speciální policejní úpravě, je vybavena zážehovým motorem, dvouválcem o výkonu 15 kilowatt. Dosáhne rychlosti až 70 kilometrů v hodině,“ doplnil Pavel Fidrmuc, který se v kraji stará o policejní vozidla.

Přehrát

00:00 / 00:00

První speciálně upravené čtyřkolky převzala policie na východě Čech. Byl u toho i Jiří Fremuth

Nakoupené čtyřkolky jsou speciálně upravené. Mají ochranný rám, zvláštní barevné provedení s reflexními žluto-modrými prvky a výstražná znamení. Jejich součástí je i naviják.

„Čtyřkolka je určená do těžkého terénu. Může pomáhat při živelných katastrofách vyprostit i jiné vozidlo,“ zdůvodnil.

Stroj je podle něj poměrně komfortní. Má vyhřívaná řídítka i sedadlo. „Vozidlo budeme využívat i v zimě. Ne s těmito koly, ale součástí jsou speciální sněhové adaptéry s pásy, které umožňují jízdu po sněhu,“ dodal Pavel Fidrmuc.

Čtyřkolky jsou pro policii speciálně upravené | Foto: Jiří Fremuth

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme