Cestování vlakem na Berounsku komplikuje několik oprav

Železničáři začali tento týden s opravami hned několika tratí na Berounsku. Pracuje se na trasách Beroun - Rakovník, Beroun - Rudná - Praha a už zítra se chystají i finální opravy stržené troleje na Rokycansku. A to ovlivní provoz mezi Berounem a Plzní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odstavené vlaky na nádraží v Berouně v době stávky

Odstavené vlaky na nádraží v Berouně v době stávky | Foto: Petr Kološ

Na trati Praha - Beroun - Plzeň budou železničáři definitivně napravovat škody, které tu minulý týden způsobil nákladní vlak.

Kvůli stržené troleji na Rokycansku nabíraly vlaky na této trase velká zpoždění, což se dotýkalo i cestujících z Hořovic, Zdic a Berouna.

Oprava troleje zdrží jen malého množství osobních vlaků. Konkrétně jde o spoje s odjezdy z Plzně do Berouna v 8.32 a 10.32. Ty budou na odjezdu z Kařízku opožděny asi o pět minut.

Asi čtvrt hodiny pak bude stát v Hořovicích osobní vlak, který jezdí v 10.14 z Berouna na Plzeň. Práce by měly být hotové do zítřejších 12.30, rychlíků by se nijak dotknout neměly.

Na dalších tratích se pracuje už od pondělka. V úseku Beroun - Rudná - Praha se sekají křoviny a mezi Berounem a Rakovníkem železničáři provádějí údržbu kolejí - dotahují upevňovadla, svařují a ručně podbíjejí koleje, a to hlavně v úseku Nižbor - Zbečno.

Mezi Berounem a Rakovníkem jezdí místo vlaků autobusy

Spoje, které jezdily mezi osmou hodnou ráno a třetí odpolední, nahradily autobusy. Trať z Berouna do Rakovníka je specifická svým ostrým reliéfem i řekou Berounkou, a aby autobusy stihly objet to, co vlak, musí být rozděleny do tří linek.

Linka R jede po trase Beroun - Hýskov - Nižbor a pak přímo do stanice Roztoky u Křivoklátu. Linka Z je určená pro obsluhu zastávek Žloukovice a stanice Zbečno a do stanic Újezd nad Zbečnem a Račice nad Berounkou jezdí třetí autobus, označený jako linka X.

Výluka skončí ve středu odpoledne, pasažéři Českých drah by se pak na Berounsku měli opět obejít bez autobusů.

Petr Kološ, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme