Cestu přes nádraží usnadní lidem z Litoměřic bezpečný přechod kolejiště

Kratší a bezpečnější cesty přes nádražní kolejiště v Litoměřicích se konečně dočkají obyvatelé z tamní čtvrti Pokratice. Zatím si většina lidí krátí cestu přes horní nádraží na vlastní nebezpečí. Než aby obcházeli několik set metrů ob jednu ulici, raději kličkují ve spleti kolejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé si krátí cestu přes nebezpečné koleje litoměřického horního nádraží

Lidé si krátí cestu přes nebezpečné koleje litoměřického horního nádraží | Foto: Google Maps

„Protože musím všechno obcházet. Je to daleko všude,“ řekl hned za kolejemi Jaroslav Drholec.

Ivana Beránková sem přijela vlakem. „Chodím tady. Vím, že se to nemá, že to je nebezpečně, jsou tady koleje. Ale je to pěkná dálka to obcházet, takže si hodně lidí tady zkracuje cestu,“ krčí rameny Ivana.

Zprávu o záměru vybudovat tady bezpečný přechod přes nádraží dotázaní vítají. Oceňují hlavně, že jejich cesta bude bezpečnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stavbě bezpečného předchodu přes litoměřické horní nádraží informoval Miroslav Zimmer

O problému se diskutovalo už před mnoha lety. Varianty podchodu nebo nadzemní lávky vzaly už dřív za své: byly by totiž velmi drahé a technicky náročné. Kratší a bezpečnou cestu má umožnit úrovňový přechod, který v prostoru horního nádraží postaví v příštím roce Správa železniční dopravní cesty.

„Navíc se zruší tři koleje. První kolej, která je v podstatě nalepená hned na perón, a poslední dvě koleje vzadu. Tím pádem se zkrátí i samotný přechod, bude bezpečnější, samozřejmě se musí sladit signalizace," říká starosta za ODS Ladislav Chlupáč.

I když většinu prací uhradí Správa železniční dopravní cesty, na úpravách okolí se bude podílet i město. Kolik to všechno bude stát, zatím litoměřický starosta říct nedokáže. Půjde to prý nejdřív, až bude projekt.

„V tomto roce by se měly vyřešit pozemkové záležitosti a připravit projektová dokumentace. Předpokládáme, že bychom se stavbou přechodu začali někdy v prvním, nejpozději v druhém čtvrtletí příštího roku," je Chlupáčův časový odhad.

Miroslav Zimmer, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme