Cestující se nesvezou vlaky mezi Plzní a Českými Budějovicemi minimálně do úterý

Ranní nehoda nákladního vlaku dál komplikuje dopravu na hlavní trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Cestující přepravují náhradní autobusy. Železničáři zatím neví, proč vlak vykolejil. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vyšetřovatelé zjistili, že se jeden z vozů dostal mimo koleje o několik kilometrů dřív, než předpokládali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na trati Pardubice - Hradec Králové probíhají ve Stéblové | Foto: Honza Ptáček

„V tuto chvíli se zjišťuje přesné místo a příčiny vykolejení. Zatím není jisté, kdy bude provoz obnoven. Je pravděpodobné, že bude poškozen delší traťový úsek a bude záležet na závažnosti poškození, a kdy se podaří následky odstranit,“ řekl Drápal.

Jeden vůz z vlaku vykolejil kolem 9. hodiny ve stanici Horažďovice předměstí. Zpět na koleje ho bude muset dostat jeřáb. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

„Rychlíky jsou nahrazeny v úseku Nezdice – Horažďovice. Co se týká osobních vlaků, tam čeká cestující dvojí přestup, protože na této trati je plánovaná výluka. V jednom úseku už jedou autobusy, pak v části pojedou vlakem a pak budou muset opět z důvodu nehody v Horažďovicích předměstí znovu přestoupit," řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Nákladní vlak patří společnosti ČD Cargo.

Horažďovice | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme