Cestující si stěžují na slučování dopravy mezi Prahou a krajem. Vadí značení a zpoždění

Linkové autobusy z Mělnicka a Neratovicka končí kvůli postupnému sjednocování pražské a středočeské dopravy u stanice metra v Ládví. Ke změnám, které platí už tři týdny, mají velké výhrady někteří cestující. Upozorňují hlavně na zpoždění a špatné značení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově otevřené stanice metra, Nádraží Veleslavín, autobus letiště | Foto: Filip Jandourek

Nový systém značení autobusů, změny v jízdních řádech i v zastávkách dělají problémy zejména seniorům. Často bloudí na zastávkách a nemůžou najít ten správný autobus. Studenti mají výhrady spíše ke zpoždění, které v některých případech činí až půl hodiny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestující si stěžují na jednotnou dopravu mezi metropolí a středočeským krajem. Podrobnosti přináší reportáž redaktorka Radka Duchoně

Podle vedoucího osobní přepravy ČSAD Střední Čechy Aleše Jakoubka je situace složitá pro obě strany: „Řidiči se stále učí odbavovat, protože neznají všechny varianty a možnosti nového tarifu. Neznají je ani cestující."

Lidé se nejčastěji dotazují na možnosti odbavení nebo se informují na nové ceny přepravy.

„Nástup se tím prodlužuje a autobusy mají zpoždění,“ vysvětluje šéf osobní přepravy Jakoubek.

Slučování dopravy mezi Prahou a Středočeským krajem bude pokračovat i v budoucnu. Zlepšit by se měla návaznost autobusových spojů k nemocnicím, třeba k Nemocnici na Bulovce.

Do jednotného systému se budou zapojovatí i další regiony. „Hlásí se například regiony Kladenska nebo Nymburska,“ upřesňuje středočeský hejtman Miloš Petera z ČSSD.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme