Cestující v brněnské MHD hledají nová spojení. Jízdní řády prošly kvůli úsporám změnou

Od 1. ledna jezdí MHD v Brně podle výrazně změněných jízdních řádů. Vedení města totiž kvůli úspoře zredukovalo provoz asi o pět procent. Některé linky byly úplně zrušeny, jiné změnily trasu a přibylo přestupů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská MHD, ilustrační foto

Brněnská MHD, ilustrační foto | Foto: Ivan Holas | Zdroj: Český rozhlas

Zrušením některých linek vznikla v městské hromadné dopravě hluchá místa, další linky tedy bylo potřeba přesunout.

Změněny jsou všechny jízdní řády. I linky, kterých se zdánlivě nic nedotklo a jezdí po původní trase, jezdí v jiných časech.

Cestující s tím mohou mít určité problémy. Dnes se ale neprojevují naplno. Je sice pracovní den, současně ale platí prázdninový jízdní řád. Cestujících je tak výrazně méně než ve všední den.

Podle Ivana Holase, který situaci v brněnské MHD sleduje, se lidé se změnami smiřují. Většina sice ví, že ke změnám došlo, ale nevědí proč. Když se dozvědí, že se tak dopravní podnik nerozhodl sám, ale na popud města a kvůli úspoře 50 milionů korun, mnozí svůj negativní postoj zmírní.

Na důležitých místech jsou dopravní informátoři, kteří poskytují konkrétní informace. Jsou natištěny tisíce letáčků, na kterých je popsáno, kdo se kam jak dostane.

Ve špičce nicméně stále zůstává deseti, někdy i pětiminutový interval. Omezeny byly především spoje v ne příliš využívaných časech.

Ivan Holas, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme