Cestující v Hradci Králové mohou nově platit jízdné přes SMS

Včera ještě 6, dnes už 7. Mluvíme o městech v Česku, která cestujícím nabízí platbu jízdného v hromadné dopravě esemeskou. Po Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Ostravě, Ústí nad Labem a Liberci můžeme ode dneška jízdenku zaplatit z mobilního telefonu i v Hradci Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

psaní sms | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

Hradecký dopravní podnik novinku dlouho testoval a dnes ve 4 hodiny ráno spustil ostrý provoz. Cestující budou moci esemeskou zaplatit dva druhy jízdného.

Časová jízdenka na 45 minut bude stát 18 korun. „Pak ještě bude vedle toho jízdenka celodenní, respektive na 24 hodin, která bude mít hodnotu 55 korun. Opět tedy formou SMS zprávy,“ upřesňuje ředitel společnosti Miloslav Kulich.

Královéhradecký dopravní podnik tuto novinku zavádí mimo jiné proto, že chce v budoucnosti zrušit klasické papírové jízdenky. „V první fázi by měla zmizet ze stánků Poštovní novinové služby a z trafik. To znamená, že v budoucnu by měla být k dispozici pouze u řidiče. A časem by měla být úplně zrušena,“ říká náměstek primátora Martin Soukup.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme