Charita Olomouc rozšířila své služby

V Olomouci se dnes slavnostně otevírá zrekonstruovaná budova charity. Opravy domu v historické části města začaly v říjnu loňského roku a stály více než 33 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oběd

oběd | Foto: Jan Rosenauer

Charita současně rozšiřuje své služby. Začala tam fungovat noclehárna pro ženy a krizové centrum.

Noclehárna pro ženy dosud ve městě chyběla. Nyní mají ženy bez domova k dispozici 2 pokoje po 4 lůžkách. Noclehárna je podle pracovníků charity jakýmsi mezistupněm mezi životem na ulici a životem v azylovém domě.


Další služba - krizové centrum - je určena všem, tedy nejen lidem bez domova, kteří z nějakého důvodu prochází krizí. Ať už se jedná o domácí násilí, exekuci, či třeba požár nebo úmrtí v rodině.

„Během 10 dnů se v centru pomáhají krizovou situaci klientů řešit odborníci,“ říká koordinátorka služby Adéla Adámková. Na krizové centrum se tak mohou obrátit ženy, muži, nebo dokonce celé rodiny.


A ještě jedna dobrá zpráva - díky rekonstrukci doznala změn také ordinace pro bezdomovce. Pacienti mají nyní k dispozici čekárnu a sprchu.

Milan Kopp, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme