Charita připravuje pomoc vytopeným, shromažďuje věci na úklid

Charita v Zábřehu chystá pomoc lidem zasaženým povodněmi. Mobilizuje svůj krizový tým a zároveň prosí veřejnost o darování materiálu, který by mohl být využit při odstraňování povodňových škod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid, domácnost, čistota, hygiena, kartáč, houbička | Foto: FreeDigitalPhotos.net

Zábřežská charita už nyní připravuje krizový tým, který v blízké domě vyrazí do postižených oblastí.

"Máme osm lidí, zatím čekáme na požadavek z místa a také, až opadne nebezpečí, abychom mohli ten tým vyslat. Rádi bychom ho doplnili i o dobrovolníky z řad veřejnosti," říká ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.

Zájemci o účast v pomocném týmy najdou potřebné informace a kontakty na webových stránkách organizace. Lidé však mohou pomoci i tím, že přinesou potřebný materiál, který krizový tým využije v postižených regionech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké věci mohou pomoci ve vyplavených oblastech, říká ředitel Charity Zábřeh

"Úklidové, dezinfekční a čisticí prostředky, hadry, košťata, kbelíky, rukavice, lopaty," vyjmenovává Karger některé z potřebných věcí. Aktualizovaný seznam je rovněž k dispozici na internetu.

Kdo bude chtít zmíněné věci Charitě darovat, může je osobně donést na recepci Charity v Žižkově ulici v Zábřehu. Otevřena je ve všední dny od 7 hodin ráno do 16.30.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme