Charitativní koncert ve Šlapanicích u Brna má pomoci dívce s rakovinou

Dvouletá Marička z Brna trpí rakovinou. Její rodina na dnešek přichystala festival, jehož prostřednictvím chce získat peníze na nákladnou léčbu. Akce Fesťáček pro Maričku začíná ve 14 hodin v sokolovně ve Šlapanicích u Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

„Měsíc před svými druhými narozeninami byla hodně plačtivá, přestala jíst, přestala pít. Paní doktorka ji poslala na ultrazvuk a tam už si ji přímo nechali, poslali ji přímo na onkologické centrum, že jí našli nález v dutině břišní, zhoubný nádor,“ vzpomíná na letošní léto Mariččina teta Tereza.

Lékaři nádor operativně vyjmuli a teď dívku čeká ozařování kvůli metastázi ve stehně. Pro rodinu je celá situace náročná nejen psychicky, ale i finančně, protože zdravotní pojišťovna řadu věci neproplácí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťovala redaktorka Martina Pelcová

„Člověk musí sám hradit i kanyly, ty pojišťovna také nehradí. Balení deseti kanyl u nás stojí okolo šesti tisíc s tím, že jedna kanyla vydrží třeba tři, čtyři dny. Dohromady to určitě přes deset tisíc měsíčně dá,“ upozorňuje Mariččin strýc Pavel.

Aby rodičům dítěte pomohli, rozhodli se s manželkou uspořádat festival, na který pozvali brněnské hudebníky. Bez nároku na honorář zahraje i Jaroslav Záděra z kapely Děti kapitána Morgana.

„Je to věc, která by se měla dělat. Kde jinde a proč jinak. Tady to je, myslím, důvod jeden z největších,“ vysvětluje. Kromě něj na akci vystoupí dalších sedm kapel a hudebníků i tři taneční skupiny.

„Před sokolovnou je dětské hřiště, takže vítáme i maminky, tatínky, babičky s dětmi. Moc se na ně těšíme, protože děti jsou to nejhezčí, co máme,“ dodává dívčina teta. Rodina chce část získaných peněz darovat také brněnské klinice dětské onkologie.

Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme