Charitativní MISSE 03 v Plzni vynesla skoro tři sta tisíc korun pro hendikepované

Až do obývacího pokoje si dnes mohli Plzeňané pozvat celebrity. Režisér Jan Svěrák, zpěvák Dan Bárta nebo moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná se zapojili do charitativní MISSE 03. Na celý den přijali roli poslů, kteří z různých koutů Plzně přiváželi finanční příspěvky od dobrovolných dárců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderátorka Lucie Výborná | Foto: Šárka Ševčíková

Charitativní projekt organizoval už potřetí divadelník Petr Forman. Tomu, kdo známé osobnosti přivolal, přivezly na motocyklu certifikát. Lidé tak mohli věnovat 100 a více korun. Nakonec se podařilo vybrat bezmála tři sta tisíc korun.

Výtěžek pomůže čtyřem postiženým dětem a 33letému Honzovi Varvařovskému, který před 16 lety ochrnul při záchraně tonoucího kamaráda a pojišťovna mu odmítla zaplatit elektrický vozík.

Mise je splněna, konstatoval večer organizátor akce divadelník Petr Forman: „Vybralo se 292 705 korun, to znamená, že se podaří koupit vozík Honzovi, který stojí zhruba 162 000 korun, ale všem těm dalším děckám, které vlastně na to čekaly, jestli se vybere dostatek peněz. Tahle částka stačí na to, že se prospěje všem a zbytek peněz půjde do další MISSE jako základ pro dalšího potřebného.“

„Ten člověk se nenarodil s postižením, ale jako zdravý člověk, který pomohl jinému člověku, aby mohl žít. Pro něj ten vozík je strašně důležitý, aby se mohl pohybovat a mohl by mezi lidi, aby nebyl doma odkázán jenom na pomoc druhých,“ řekla Jiřina Huclová, která si jako kurýra vybrala režiséra Jana Svěráka.

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme