Chata u Drhlenského rybníka, kde uhořeli dva lidé, nebyla zkolaudovaná

Rekreační chata u Drhlenského rybníka na Mladoboleslavsku, kde minulý týden uhořeli dva lidé, nebyla zkolaudovaná. Podle stavebního úřadu v Kněžmostu byl objekt nově postavený a investor zatím o kolaudaci nezažádal. V chatě tak neměl být nikdo ubytován. Příčina požáru se stále vyšetřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Drhlenského rybníka na Mladoboleslavsku hořela rekreační chata. Dva lidé uhořeli | Zdroj: ČTK

Ve středisku u Drhlenského rybníka byli minulý týden ubytováni studenti ze sklářské školy v Železném Brodě. V Českém ráji byli na školním výletě.

Ve středisku hořely dvě hlavní budovy v areálu s chatkami. O život přišli bývalý student a učitelka. Hasiči evakuovali zhruba tři desítky lidí, většinou studentů. Tři lidé skončili se zraněním v nemocnici.

Nikdo ze studentů ani dospělých nebyl podle policistů pod vlivem alkoholu. V těchto dnech pokračují výslechy všech zúčastněných.

Podle policie nicméně v nezkolaudovaném objektu neměl být nikdo ubytován.

Policie už zahájila úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Pachateli hrozí v případě prokázání viny dva roky až osm let vězení. Přibližnou škodu na objektu policie vyčíslila na 4,5 milionu korun.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme