Chátrající lázně Kyselka zahajují sezonu. Akce má upozornit na devastaci památky

V Kyselce na Karlovarsku dnes začíná lázeňská sezona, přestože tamní lázně už přes 20 let nefungují. Dnešní akce má přimět majitele, aby skončili s devastací kulturních památek, které v Kyselce jsou. Historicky první otevírání lázeňské sezony pořádá Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lázně Kyselka | Foto: Zdeněk Trnka

Viceprezident asociace Martin Kadrman věří, že se jednou podaří lázně obnovit. „Potenciál k tomu, aby lázněmi znovu byly, tam je obrovský. Protože samozřejmě je to jednak nesmírně kouzelné místo a pan Mattoni, když na konci 19. století lázně budoval, tak je budoval s velkým rozmyslem a s úctou k té krajině. To znamená, že prostředí pro léčbu lidí a v tomto případě dětí, tam je unikátní,“ vysvětlil.

O zastavení devastace lázeňského areálu v Kyselce na Karlovarsku požádal na konci dubna i senát. Vyzval krajský úřad, aby se zasadil o okamžité provizorní zabezpečení památkově chráněných objektů.

Petr Zettner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme