Cheb vybírá nejlepší návrhy na využití vojenských kasáren na Zlatém vrchu

V Chebu dnes a zítra zasedne odborná komise, která bude hodnotit nejlepší projekty na využití zchátralých kasáren na Zlatém Vrchu. Město historickou nemovitost získalo bezplatně od ministerstva obrany v roce 2002. Až do loňského roku s objekty ale nesmělo komerčně zacházet. Teď radnice hledá řešení, jak areál po demolici armádních budov revitalizovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu | Foto: www.kvpoint.cz, Petr Lněnička

O zbourání bývalých vojenských ubikací rozhodli zastupitelé už v září. Teď jsou na řadě studie, které mají inspirovat město a případné investory k využití rozlehlého a atraktivního území.

A právě dnes poprvé zasedne komise v čele se starostou Pavlem Vanouškem z ČSSD. Ta z dvanácti přihlášených vybere pět nejlepších projektů.

„Příští týden v pondělí už bude veřejnosti známé, kdo je vítězem soutěže. Samozřejmě veřejnost s projekty konkrétně seznámíme, vymyslíme, kde by mohly být vystaveny,“ říká starosta a pokračuje:

„Výhodou toho, jak jsme to zorganizovali, je, že my si budeme moci z jednotlivých studií vybírat některé části nebo myšlenky, řešení, které nás zaujmou.“

Podle Vanouška pak město vše postupně naplánuje. „V té první fázi se bude budovat silniční síť, komunikace, infrastruktura, na to by potom navazovaly jednotlivé stavby v tom území,“ doplňuje.

Soutěž probíhá anonymně. Ani samotná porota netuší, kdo za kterým návrhem stojí. Autor vítězného projektu získá čtyři sta tisíc korun a další tři nejlepší pak po sto tisících.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme