Cheb vyhlašuje soutěž na podklady pro orientační tabule na chebském hradě

Do 15. března se mohou hlásit skupiny nebo jednotlivci do nové soutěže, kterou vyhlásila chebská radnice. A to sice na téma historie chebského hradu a jeho okolí. Už v dubnu chce vedení města instalovat nové informační cedule, které se mají vázat právě ke středověké památce z 12. století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chebský hrad | Foto: www.kvpoint.cz, Pospíchalová Vlasta

Obsahem soutěže je tvorba orientačního systému v areálu chebského hradu. Znalosti a přehled jsou tedy na místě.

„Kde co je, jaký byl vývoj jak stavební, tak i historický tohoto významného objektu. Přihlásit se může kdokoli z veřejnosti. U nás jsme ve městě oslovili střední školy, kde přepokládáme, že už nějaká zkušenost u navrhovatelů je. Minulý týden jsme jednali se zástupci Tirschenreuthu a požádali jsme je, jestli by nám taktéž neprokázali službu a neoslovili jejich střední školy. Takže očekáváme, že by přeshraniční dopad měl být zachován,“ říká místostarosta Chebu Michal Pospíšil z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky z chebské radnice o nové soutěži shrnuje redaktorka Pavla Sofilkaničová

Kreativitě se meze nekladou. Úkolem je navrhnout jednu obecnou a osm jednotlivých informačních zón. Uchazeči ale mohou do svých námětů zahrnout i nejbližší okolí.

„Jedná se o kapli, o Gordonův dům, o Černou věž, o jihozápadní a jihovýchodní kasemata, o nádvoří, o palác. To jsou objekty pevně dány. Potom je to na tom, co ještě člověk do toho bude chtít zahrnout – skály, podhradí eventuálně šance. Nebo vstup, padací most, hradební příkop. To všechno v podstatě je v kroku č. 3, který člověk může doplňovat,“ upřesňuje Pospíšil.

Textové zpracování by nemělo chybět. Konkrétní grafické návrhy jsou vítány. „Krok č. 4 předpokládá dodání textu. Pokud člověk bude ještě natolik zdatný a bude schopen vytvořit svoji vlastní grafiku nebo grafický návrh, tak to jedině vítáme,“ doplňuje Pospíšil. 20. dubna by mělo dojít k instalaci a k ocenění výherce na chebském hradě.

Soutěžní příspěvky bude hodnotit tým, který pracuje na Krajinné výstavě 2013 a jehož je Michal Pospíšil členem. „Hodnotit se bude to nejvtipnější a to nejtrefnější. Když tam bude grafika, bude to po uchazeče bonus,“ dodává Pospíšil.

Cheb na instalaci nového informačního systému získal dotaci z česko-bavorských fondů necelých 400 tisíc korun.

ČRo, Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme