Chlapce na Královéhradecku napadlo několik psů. Na následky zranění zemřel

Na pětiletého chlapce zaútočilo v neděli odpoledne v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku více psů. Hoch následkům zranění podlehl. Policie případ začala vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psi | Foto: Fotobanka Pixabay

Policisté podle mluvčího Jana Čížkovského celý incident vyšetřují od nedělního odpoledne.

„Psi, kteří se měli útoku dopustit, se v současné době nikde na veřejnosti volně nepohybují," ubezpečil Čížkovský.

S ohledem na rodinu a probíhající vyšetřování nechce podle něj policie zveřejňovat další podrobnosti. Dodal jen, že na místě tragédie byla přítomným osobám poskytnuta psychologická podpora.

Tragédii nechtěla komentovat ani jedna z pracovnic obecního úřadu v Lužci, kde žije přes 500 obyvatel. „Nebudeme se k tomu vůbec vyjadřovat," řekla.

Osudný incident se stal podle deníku Právo na pozemku menšího rekonstruovaného domu na konci vesnice Lužec nad Cidlinou. Na místě tragédie byl v neděli odpoledne majitel psů a otec chlapce.

„Přišel si půjčit vozík za auto. Chodili sem často. Připevňovali jsme poznávací značku a asi na deset minut jsme dítě ztratili z dohledu. Když měl odjet, volali jsme na chlapečka, ale před domem nebyl. Začali jsme ho hledat, ale když jsme zašli dozadu za dům, už jsme ho uviděli ležet,“ popsal Právu majitel, který společně se svou přítelkyní vlastní několik zvířat a chovu se věnuje dlouhodobě.

Oba nechápou, proč zvířata zaútočila. Uvažují prý o tom, že zvíře, které napadení začalo, nechají utratit. „Nedokážeme se s tím stále srovnat. Té tragédii nic nepředcházelo, nedošlo tu k žádné potyčce, žádný ze psů neštěkal, nevrčel. Ihned bych je srovnal,“ řekl majitel psů Právu.

Mezi jeho zvířata patří podle deníku například belgický ovčák, beauceron, australská kelpie, kříženec huskyho, kříženec beaucerona, kavkazský pastevecký pes.

Z dostupných informací vyplývá, že podobný případ se stal naposledy v prosinci 2012 v Praze na Žižkově. Pes patřící rodině tam tehdy napadl a pokousal malé dítě, které na místě zemřelo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme