Chlebská ZOO nově ubytuje gepardy, ale i vyhynulé zebry

Nejmenší zoologická zahrada v Česku se rozrůstá. V Chlebech na Nymbursku se odpoledne slavnostně otevře pavilon pro gepardy. Ve vedlejším výběhu narazíte na vyhynulé zebry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pár gepardů v Zoo Dvůr Králové | Foto: Jana Myslivečková, ZOO Dvůr Králové

Pavilon má podobu africké stavby a připomíná památku doktora Davida Livingstona, který se zapsal do dějin tím, že jako první prošel Afriku od západu na východ.

Netradiční zvířecí domov zahrnuje i pokoj vyzdobený artefakty z Afriky jako památník doktora Livingstona. Tento pokoj navíc obývá gepardice Mzuri, která patří ve zdejší zoo k nejoblíbenějším zvířatům.

V novém pavilonu má dokonce i postel. „Ona celý život spala v posteli. Žila s námi, tak teď má svoji postel,“ říká ředitel chlebské ZOO René Franěk.

Ve venkovním výběhu jsou k vidění zebry zvané kvagy, které byly vyhubeny v 19. století. Od dnešních zeber se lišily jen zbarvením: pruhy měly jen na hlavě a krku. V Chlebech uvidíte jejich věrné kopie v životní velikosti.

Michal Trnka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme