Chodov na Sokolovsku bude investovat do rezidenční čtvrti Stará Chodovská

Centrum osady Stará Chodovská na Sokolovsku se v následujících dvou letech výrazně změní. V blízkosti fotbalového stadionu vznikne místo pro akce, kterých stále přibývá. Kromě nově upraveného prostranství dojde i na rekonstrukci kanalizace a místních komunikací. Stará Chodovská je součástí blízkého Chodova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stará Chodovská | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„Stará Chodovská, která je rezidenční čtvrtí Chodova, se v posledních letech hodně dostala dopředu. V posledních letech jsme hodně investovali do rozvoje. Takovým zakončením by měla být úprava prostoru okolo fotbalového hřiště,“ říká místostarosta Chodova Patrik Pizinger.

Z diskuze s občany podle něj vyplynula potřeba vytvoření místa setkávání. „Kde by se obyvatelé Staré Chodovské, protože se setkávají i dnes, v létě mohli velmi neformálně setkávat, třeba i opéct buřt, podívat se společně na fotbalový zápas, strávit tam společný čas,“ doplňuje Pizinger.

Přehrát

00:00 / 00:00

S místostarostou Chodova Patrikem Pizingerem mluvil o Staré Chodovské Zdeněk Trnka

Práce na obnově čtvrti by měly probíhat v letech 2013 až 2014. „Poté, co bude všechno dokončeno, tak bychom v roce 2015, podle finanční situace města, chtěli v území vybudovat zpevněnou komunikaci s parkovištěm, právě pro fotbalisty nebo pro případné akce,“ upřesňuje místostarosta.

Přeměnu Staré Chodovské vyčísluje Pizinger na šest milionů korun. „Budeme to chtít etapizovat, takže bychom případně v letošním roce vybudovali kanalizaci, odvedení povrchových vod a vodovodní přípojku. Pro příští rok bychom si nechali v řádu 2,2 milionů vybudování celého areálu. Zde budeme žádat o dotaci z programu Leader obnovy rozvoje venkova,“ říká Pizinger.

„Pro rok 2015, pro tu komunikaci, uvidíme, zda v nové plánovací periodě budou vhodné dotační tituly. Nebo zda bychom případně museli asfaltovou komunikaci vybudovat sami,“ dodává místostarosta.

Ve Staré Chodovské bydlí kolem 300 lidí. Pizinger ale připomíná, že je to oblast, kam se začíná stěhovat stále více rodin s dětmi. „Takže určitě si to takovéto zařízení zaslouží. Dále je zde velmi aktivní fotbalový klub. Takže pohyb osob je tam velký,“ uzavírá.

Zdeněk Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme