Chomutov od ledna zakazuje hrací automaty. Provozovatel herny je vypnout nechce

Chomutovská vyhláška od ledna příštího roku zakazuje ve městě provoz výherních hracích automatů a videoloterijních terminálů. Nájemce jedné z největších heren ve městě však automaty vypnout nechce a proti rozhodnutí se brání. Podal na město žalobu a čeká prý, až mu licenci odebere ministerstvo financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrací automaty (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel

Ve své herně má Radim Bouček 33 videoloterijních terminálů, takzvaných „véeltéček“.

„Na ty véeltéčka mám povolení od ministerstva financí. Takže já je k prvnímu lednu nebudu vypínat. Vypnu je, až mi skončí licence na tyto bedny,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o zákazu takzvaného bednového hazardu v Chomutově natočil redaktor Jan Beneš

Město dál povoluje živé hry, například živou ruletu nebo živý poker, takzvaný bednový hazard však od ledna nově obecně závaznou vyhláškou zakazuje.

Primátor Chomutova Jan Mareš (ČSSD) připouští, že ne všem hernám do konce roku ministerstvo financí licence odebere, i tak však bude město dodržování vyhlášky vyžadovat.

„První krok bude, že upozorníme, že není dodržována obecně závazná vyhláška. Očekávám, že tam dojde k nějakému střetu, pokud budou mít ještě v držení licence, že budou poukazovat na to, že mají platnou licenci, nicméně budeme uplatňovat sankce z pohledu porušení obecně závazné vyhlášky,“ podotýká Mareš.

Kontrolovat herny budou po prvním lednu i strážníci. „Cílem bude kontrolovat, zda automaty, na které se tato vyhláška vztahuje, jsou vypnuté,“ konstatuje Iveta Svatošová z chomutovské městské policie.

Provozovatel jedné ze dvou dosud městem povolených heren Radim Bouček se ovšem nechce vzdát. Hernu vybudoval v bývalém bunkru civilní obrany, který patří městu. A kvůli investicím, které do herny vložil, teď podal na magistrát v Chomutově žalobu.

„Mám legální smlouvu do roku 2017. Splnil jsem všechny jejich podmínky, splnil jsem, že tady mám kamerový systém, že tady není žádné fet doupě a tak dál. Po městě budu chtít dva miliony za vnitřní úpravy plus budu žádat ušlý zisk,“ dodává Bouček.

Jan Beneš, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme