Chomutov podává trestní oznámení na provozovatele takzvaných kvízomatů

Provozovatelé hazardu v Chomutově zavírají herny. Vyhláška, která platí od března, totiž zakazuje na území města jakýkoliv hazard včetně rulety, karetních her nebo videoloterijních terminálů. Majitelé heren se ale snaží vyhlášku obejít tím, že si pořídí takzvané kvízomaty. Na jejich odhalení se soustředí kontroly města a strážníků. Uplynulou noc jich našli 14.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutovští strážnici našli při kontrole heren 14 kvízomatů

Chomutovští strážnici našli při kontrole heren 14 kvízomatů | Foto: Jan Beneš

„Kvízomat je vlastně typ videoloterijního terminálu, kde podmínkou pro získání výhry, respektive roztočení válců a možnosti pokračovat dál ve hře je to, že se musí zodpovědět jednoduchá vědomostní otázka,“ popsal princip kvízomatu vedoucí ekonomického odboru magistrátu v Chomutově Jan Mareš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chomutov bojuje proti kvízomatům v hernách. Na jednu z kontrol se vypravil i reportér Jan Beneš

Právě tyto přístroje se objevují v chomutovských hernách jako houby po dešti. Provozovatelé heren se totiž mylně domnívají, že nejde o hazardní hru. Město proto herny kontroluje. Strážníci a úředníci magistrátu vešli i do jedné z heren na okraji města.

„Tak tady vidíte právě ty nově navezené kvízomaty, které jsou nezákonnou nepovolenou hrou. Úředníci zdokumentují, co to je za typ přístroje, připravíme úřední záznam, fotodokumentaci a připravíme trestní oznámení na policii,“ upřesňuje další postup Jan Mareš.

Podmínkou hry na kvízomatech je zodpovězení jednoduché vědomostní otázky | Foto: Jan Beneš

Provozovna se čtyřmi přístroji patří vietnamskému podnikateli. Stejně jako s většinou Vietnamců je i s ním těžká domluva, strážník ho přesto poučí, že spáchal přestupek.

Další tři kvízomaty nachází úředníci přímo na náměstí v Chomutově, jen pár metrů od radnice. „V podstatě klasické automaty byly nahrazeny těmito vědomostními terminály. Tady už trestní oznámení jednou proběhlo, takže je zdokladováno, že nelegální činnost stále trvá,“ uzavírá Jan Mareš z chomutovského magistrátu.

Herny díky vyhlášce ve městě mizí

Celkem odhalili strážníci a úředníci v šesti provozovnách 14 kvízomatů. I tak ale vyhláška zakazující hazard výrazně změnila situaci. Ještě před rokem bylo v Chomutově více než 40 heren a v nich zhruba 650 hracích přístrojů. Dnes je tu 17 heren a o 500 automatů méně.

Od poloviny roku by už neměl být žádný. Čeká se na to, až jim ministerstvo financí odebere licence. Chomutov se vyhláškou připravil o roční příjem 30 milionů korun.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme