Chomutov se na proměnu okolí kulturního domu ptá obyvatel

V příštím roce chtějí v Chomutově upravit okolí kulturního domu na sídlišti Zahradní. Na to, co má na rozsáhlých pozemcích vzniknout, se radnice ptá obyvatel sídliště. Magistrát se bude jejich přáními inspirovat, říká mluvčí města Šárka Schönová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chomutov, znak města | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

„My především nechceme, aby návrhy vznikaly jen od stolu, někde v dílnách a ateliérech architektů. Ale chceme znát názor lidí, kteří tam bydlí. Pro nás je podstatné vědět, jak se v dané oblasti cítí, co by si tam představovali,“ uvádí mluvčí radnice.

„Já bych ho asi kus zbourala, nechala bych tam jenom tu poštu a kulturák jako takový. Ale tam, co jsou hospody, tak to prostě pryč. Aby tady byly nějaké prolézačky, větší klouzačka. Protože na celém sídlišti není žádné pořádné hřiště pro malé děti,“ říká jedna z dotazovaných.

„Když by se tady udělalo trošku hezčí prostředí. Záhony jsou tady zbytečné, protože se stejně neupravují. No a tady v tom tunelu je to hrozné, žádný pořádný krám tam není, pro všechno musíme do města,“ dodává další obyvatelka Chomutova.

Vyplněné dotazníky mohou lidé odevzdat do 20. března. S přestavbou město počítá v příštím roce.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme