Chotouň ve středních Čechách lyžařskou sezonu ještě nekončí

I když už se jaro hlásí o slovo, lyžařská střediska jsou stále v provozu. Ve středních Čechách jsou to téměř všechna, mezi nimi i sjezdovka v Chotouni u Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monínec - lyžuje | Foto: Pavel Pavlas

Areál společně provozují Jiří Vorel s Janem Němečkem. Oba se shodnou na tom, že jim práce prakticky nekončí. Vleky o víkendu rozjíždějí v osm ráno, potom míří řídit dopravu na příjezdové cesty a parkoviště.

Žádná černá sjezdovka v Chotouni není, na své si tu přijdou hlavně začátečníci. Mezi lyžaři proto převažují hlavně rodiče s dětmi.

„Jezdili jsme sem, když byl syn malinký. Říkali jsme si, že dneska máme jen chvilku, nepojedeme až na hory, tak jsme to chtěli zkusit,“ říká paní Michaela z Prahy.

„Já jsem si to tady zamiloval, když jsem byl malý. Teď mi ta sjezdovka už připadá menší, tak asi budeme jezdit i jinam,“ doplňuje ji její syn Martin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Že se v Chotouni ještě nechystají uzavřít lyžařský areál, se přesvědčil Michal Trnka

Letošní sezonu hodnotí provozovatelé chotouňského areálu v porovnání s tou minulou lépe, protože už teď je jasné, že bude delší.

„Začali jsme lyžovat dřív a i přes deštivý prosinec a vánoční prázdniny se v lednu sezona rozběhla plným proudem,“ pochvalují si.

Na svahu tady leží necelý metr technického sněhu. Ačkoli okolní příroda už začíná připomínat jaro, v Chotouni se prý bude lyžovat minimálně do poloviny dubna.

„Máme fotky, kdy se hraje plážový volejbal v trenkách a za tím se lyžuje,“ vzpomíná jeden z provozovatelů.

Ani po skončení lyžařské sezony je moc volného času mít nebudou – je třeba provést údržbu vleků a sněhových děl.

Podle Jana Němečka, jednoho z provozovatelů, na návštěvníky v příštím roce čeká i několik novinek, například nový odbavovací systém nebo půjčovna lyží.

Michal Trnka, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme