Chrastava bojuje proti videoterminálům i s ministerstvem

Chrastava na Liberecku opět bojuje proti videoterminálům. I když ve městě platí vyhláška, že je jejich provoz zakázán, ministerstvo financí teď chce na chrastavské radnici vysvětlení, jak konkrétně mohou videoterminály narušovat veřejný pořádek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výherní automaty

Starosta Chrastavy Michael Canov se obává, že chce ministerstvo některé videoterminály i přes nesouhlas města povolit:

"Ministerstvo financí říká, že my jsme povinni dokázat, že by videoterminály mohly způsobovat rušení veřejného pořádku. Záleží jen na ministerstvu, jak to posoudí. Ministerstvo dokonce stanovuje příliš krátké lhůty na to, aby se podalo kvalifikované vysvětlení s tím, že když se nepodá, tak je ministerstvo povolí. Je to v naprostém rozporu s rozhodnutím, které ministerstvo vydalo s účinností od 1. června loňského roku. Jsem tím naprosto rozezlen. Takto se nedá jednat."

Ve zmíněném rozhodnutí z loňského června se přitom ministerstvo financí zavazuje respektovat vůli obcí, pokud herní automaty ve svém katastru nechtějí.

Ivana Bernáthová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme