Chřipka se v Česku dál šíří. Na Vysočině na ni zemřelo už šest lidí

Na Vysočině zemřelo kvůli chřipce už šest lidí. Počet pacientů postižených akutním respiračním onemocněním se v kraji blíží hranici epidemie. Lékaři evidují 1660 nemocných v přepočtu na 100 000 obyvatel, řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékarna, chřipka, nemoc (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V reakci na ochoření většina nemocnic, domovů pro seniory a ústavů sociální péče na Vysočině zakázala návštěvy.

Vysočina zdaleka není jediný kraj, který trápí chřipka. V Olomouckém kraji zemřeli na její následky dva lidé. Nemocnost se zvýšila z 1089 na 1619 případů na 100 000 obyvatel. V tamních nemocnicích rovněž platí zákaz návštěv.

V Praze minulý týden na chřipku zemřel jeden člověk. Je to druhé úmrtí v Praze v této chřipkové sezoně, první bylo před Vánoci, řekla to Zdeňka Jágrová, ředitelka protiepidemického odboru pražské hygienické stanice. Nemocných v metropoli přibývá a lze předpokládat, že nemocnost bude ve všech věkových skupinách nadále stoupat.

Návštěva nemocného? Zjistěte si, zda chřipková epidemie nezavřela nemocnici

Číst článek

Do ordinací praktických lékařů přichází čím dál více pacientů s chřipkou a respiračními onemocněními. Ve srovnání s předvánočním týdnem byl zaznamenaný vzestup hlášených onemocnění mírný. Statistiky z posledních dvou týdnů byly podle hygieniků ovlivněny tím, že lidé k lékařům o Vánocích nechodili, nikoliv skutečným snížením počtu nemocných.

Celkem byly v Praze zaznamenány čtyři těžké případy onemocnění chřipkou, z toho dva minulý týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme