Chrudim sčítá škody po vichřici

Velké škody způsobila vichřice také v Chrudimi. Část města je stále bez elektřiny, padající stromy poničily několik vozů a poškozené jsou i desítky domů. Silný vítr dokonce schodil část střechy panelového domu v sídlišti u nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře 29. 7. 2013 na Chrudimsku: Vlčí hora | Foto: Karel Dvořák

Obyvatelé horních pater museli domov opustit. Majitel vyplaveného bytu Jaromír Zajíček vysvětluje, že úklid je v současných podmínkách velmi komplikovaný:

„Já jsem přijel kolem tři čtvrtě na jedenáct, a to už tady byla v podstatě potopa. Nahoře byli hasiči, odřezávali tam zbytek střechy, která zřejmě překáží. Dneska začalo pršet, což je největší problém. Pořád prší a teče to sem tou děravou, odkrytou střechou.“

„Je špatné, že jsme bez proudu. Kdybychom ho měli, tak už bychom měli nějaké vysavače, které by odsávaly vodu. Ale problém bude ta elektřina, protože budeme mít vysavače, ale nebudeme mít kam natáhnout do 6. patra paneláku elektrický proud,“ řekl Zajíček.

Česko pustošily silné bouře. Nejezdí vlaky, lidé jsou bez proudu a silnice pod vodou

Číst článek

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme