Chrudim znovu zveřejní na webu audiozáznamy z jednání zastupitelů

Zvukové záznamy z jednání chrudimského zastupitelstva se znovu vrátí na stránky města. Radnice se rozhodla pro obrat o sto osmdesát stupňů a po čtvrtletní pauze chce opět zpřístupnit nahrávky diskutujících zastupitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikrofon | Foto: stock exchange

Záznamy z jednání přitom na začátku roku stáhla kvůli možnému střetu se zákonem o ochraně osobních údajů.

V minulém týdnu se v Poslanecké sněmovně uskutečnilo setkání ústavněprávního výboru na téma právo na informace versus ochrana osobních údajů.

„Ačkoli jsou informace nejednoznačné, navrhne starosta Chrudimi zastupitelstvu, aby schválilo změnu ve svém jednacím řádu a za určitých podmínek umožnilo zveřejňování zvukových záznamů z jednání zastupitelstva města na webových stránkách,“ uvedla mluvčí města Chrudimi Sylva Drašnarová.

Podle Drašnarové půjde tento návrh zřejmě na květnové jednání města, a proto by se postup měl vrátit do původních kolejí už příští měsíc.

Na zveřejňování záznamů nemají města jednotný pohled. Některé radnice volí striktní omezení a výrazně zasahují i do volně přístupných textů. Opačný systém funguje například v Pardubicích, které na svoje stránky umísťují rovnou kompletní videozáznam.

Marína Dvořáková, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme