Chrudimský Biojarmark letos vstupuje do desátého ročníku

Víte, jak zaručeně poznáte, že kupujete zdravá jablka bez chemického postřiku? Jednoduše: jsou občas červivá. Chemie totiž červům nechutná. Další jistotu, že kupujete biovýrobky, nabídne právě dnes už tradiční chrudimský biojarmark. Na Resslově náměstí v Chrudimi se koná už podesáté a i letos měli organizátoři docela problém ekologické zemědělce a výrobce najít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Chrudimi | Foto: chrudimsky.navstevnik.cz

Zájem o biopotraviny stoupá. Hlavně maminky malých dětí dávají stále častěji přednost produktům ekologického zemědělství.

Problém je jinde. V Pardubickém kraji je ekozemědělců jako šafránu. Organizátoři Biojarmarku sehnali v celém regionu jen čtyři biopěstitele ovoce a zeleniny.

„Lidem se nechce pracovat. Převážně se všechno dělá rukama. Je to náročnější,“ myslí si jedna z mála biopěstitelek Jitka Píchová z Ředic.

Na chrudimském náměstí bude však čtyřicet stánků a kromě ovoce a zeleniny můžete ochutnat zdravé pečivo, mléčné výrobky, a dokonce i biosalám a biomaso. Pro hospodyňky budou k dispozici šetrné čisticí a prací prostředky a nudit se nebudou ani milovníci zážitkové turistiky. I letos bude k dispozici dojicí trenažér.

Eva Presová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme