Chybějící tři kilometry D11 u Hradce Králové se zřejmě budou stavět v dubnu

Necelé 3 kilometry dálnice D11 u Hradce Králové se nejspíš začnou v nejbližší době opravdu stavět. Ministerstvo dopravy totiž vydalo stavební povolení na dokončení zbývajícího úseku dálnice do Hradce Králové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Ministerstvo dopravy oznámilo, že vydalo stavební povolení pro poslední úsek před Hradcem Králové. To znamená, že by se do několika týdnů mohlo začít stavět. Teď se už jen čeká až uplyne zákonná 15denní lhůta pro možnost odvolání.

Pokud se nikdo neodvolá, je poměrně reálný termín zahájení stavby už příští měsíc, v dubnu tedy už za několik týdnů. Toto datum zaznělo i v pondělí na veřejném slyšení právě k dálnici D11 a silnici R35 v Hradci Králové od zástupců Ředitelství silnic a dálnic.

Aktuálně podle vyjádření ŘSD finišuje archeologický průzkum a začne se i pracovat na doladění smlouvy s dodavatelem stavby tak, aby se mohlo pokračovat směrem k Hradci Králové.

Zatím nedořešen je ale stále pozemek, který patří Jaroslavě Štrosové. Ministerstvu dopravy se dlouhá léta nedaří o odkupu pozemku Štrosové dohodnout s jejím synem. Úřad ale stále považuje smírné řešení za prioritní před možností tento nevelký pozemek vyvlastnit. Dokončení stavby se ale komplikuje už dlouhých 18 let.

Pokud vše dobře půjde, tak by ten termín dokončení dálnice až do Hradce Králové měl být v prosinci 2015. Stavba se zpočátku vyhne už zmíněnému chybějícímu pozemku poblíž Plačic.

Dálnice D11 se staví už od roku 1978. Původně měla vést z hlavního města přes Poděbrady do Hradce Králové a pak až k polským hranicím. V současnosti je v provozu zhruba 85 kilometrů dálnice. Další 70kilometrový úsek do Polska ale stále čeká na dostavbu.

Tento úsek by měl stát zhruba 34 miliard korun. Samotný úsek před Hradcem Králové, který se brzy stavět začne, by měl vyjít na 1,5 miliardy.

Poslední potřebný pozemek pro výstavbu D11 | Foto: ČTK

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme