Chystá se vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2011

Přesně rok uplynul od chvíle, kdy Ratměřice na Benešovsku zvítězily v celostátním kole ankety Vesnice roku 2010. V obci s osadami Skrýšov a Hrzín žije jen 270 stálých obyvatel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vesnice roku 2010 - Ratměřice na Benešovsku | Foto: Karel Chlumec

Podle místních obyvatel se v obci změnilo hodně k lepšímu.

"Myslím si, že to, že jsme se zasloužili o titul nejlepší vesnice roku, tak žijeme v tom titulu dál," řekla Radiožurnálu místní knihovnice Marie Vrbová.

Ratměřice jsou tak inspirací ostatním vesnicím. Přijel se sem podívat i starosta Kaliště na Pelhřimovsku Pavel Kutiš. Kaliště také soutěží, a tak byl zvědav na obec, která vyhrála v soutěži loni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do středočeských Ratměřice se pro Radiožurnál vypravil Karel Chlumec

Starosta Ratměřic Viktor Liška potvrzuje, že soutěž obci velmi pomohla.

"Součástí vítězství v soutěži Vesnice roku byla i finanční odměna 2 miliony korun. Dostavěli jsme za ní nové fotbalové hřiště, část peněz jsme investovali i do místních komunikací v našich osadách ve Skrýšově a v Hrzíně," sdělil.

Do Ratměřic také jezdí více návštěvníků, a podařilo se zde změnit věkovou strukturu obyvatel - žije tu hodně mladých rodin s dětmi.

Ratměřičtí obyvatelé se pilně připravují na evropské kolo soutěže Vesnice roku, které se uskuteční příští rok v rakouském Langeneggu.

Hodnotitelská komise bude rozhodovat o vítězi letošního ročníku ankety Vesnice roku 2011 v pátek. Vyhlášení se uskuteční v sobotu 10. září

Karel Chlumec, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme