Čiperná důchodkyně se přišla na předvolební debatu zastat hejtmana

Na tři desítky lidí přišly v podvečer do jihlavského divadla DIOD diskutovat s regionálními politiky v rámci předvolebních debat Martina Veselovského. Do první řady mezi diváky usedla i čiperná důchodkyně, která se přišla zastat současného hejtmana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Jihlavy | Foto: Khalil Baalbaki

Jako první o mikrofon žádá Irena Lendlová. Důchodkyně z Jihlavy, která se do sálu DIODu přišla zastat současného vedení kraje.

„On když se do něčeho zakousne, tak to prosadí, ty peníze prosadí. Tak věřím, že když mluvil o silnicích, že to prosadí a bude to všechno v pořádku. Já mu fandím,“ prohlásila na adresu nynějšího hejtmana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Lucie Maxové z předvolební debaty Martina Veselovského v Jihlavě

Debatu místních politiků sledovala až do samotného konce. Hned potom pospíchala s hůlkou a batohem na zádech k zastávce trolejbusu. Po cestě mi ale ještě stihla povědět, jak na ni regionální politici, kteří se uchází o post hejtmana, působili.

„Hejtman je takový bojovný, když se do něčeho zakousne, tak to prosadí. Je rozhodný. A ti, co tam všichni seděli, mi připadali takoví nesmělí. A na tenhle úřad musí být člověk odvážný a rvavý. On je takový, “ říká o hejtmanovi. Připouští ale, že by různé věci mohl zlepšit. Třeba by se mohl postarat o to, aby silnice v kraji byly v lepším stavu.

Irena Lendlová je pravidelnou návštěvnicí debat Martina Veselovského. V květnu byla také v jihlavské nemocnici, kde probíhala diskuse s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o platbě za výběr lékaře. Protože se jí nelíbily názory jednoho z přítomných mladíků, namířila na něj u toalet po diskusi svoji hůlku. „Mám ho jít zastřelit?“ smála se čiperná důchodkyně.

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme