Cizinecká policie zadržela v Břeclavi dalších 66 uprchlíků. Pocházejí zřejmě ze Sýrie

Další běžence zadržela dnes dopoledne na železničním nádraží v Břeclavi cizinecká policie. Uprchlíci cestovali vlakem ze Slovenska. Z nádraží je policisté převezli do služeben, kde teď prověřují jejich totožnost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zadrželi na břeclavském nádraží další uprchlíky

Policisté zadrželi na břeclavském nádraží další uprchlíky | Zdroj: ČTK

„Byli zajištěni ve vlaku Jesenius směřujícím z Budapešti do Berlína. Podle prvotních informací se jedná výhradně o Syřany. My tuto skutečnost ověřujeme,“ sdělila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Ty, kteří si už požádali o azyl například v Maďarsku, policie propustí. Ostatní zadržené by měli policisté vrátit na Slovensko.

Česku se uprchlíci vyhýbají, od roku 2001 jich nepřibývá

Číst článek

Cizinecká policie zadržela za dnešek v Česku už přes sto migrantů, velkou část na území Prahy. Čeští policisté mimo to také pokračovali s propuštěním dalších uprchlíků z detenčních zařízení.

Pavla Gajdošíková, Petra Hosenseidlová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme