ČOI na tržnici v Hatích odhalila stovky nedostatků v prodeji pyrotechniky

Kontrola na tržnici v Hatích na Znojemsku odhalila několik set pyrotechnických výrobků, které se podle zákona nesmějí prodávat. Některé zboží nebylo označeno třídou nebezpečnosti, chyběl certifikát státní zkušebny anebo značka CE, která opravňuje k prodeji výrobků v celé Evropské unii. Chyběly také cenovky a identifikace stánkařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyrotechnika v tržnici

Letos poprvé se v Hatích prodává zábavní pyrotechnika mimo samotný objekt tržnice. V minulosti v ní totiž právě kvůli pyrotechnice hořelo. Nedostatky objevily inspektoři i dnes.

„Ceny, označení, prodejce, to všechno chybí. To je špatně,“ konstatovali.

Sami prodejci od stánků utekli, jakmile se inspektoři přiblížili. Správce tržnice ale tvrdí, že většina jich má všechno v pořádku.

„Určitě jim tam něco chybí. Ale vidíte, že skoro všechno v pořádku je,“ říká.

Některé výrobky půjdou na rozbor, aby se zjistilo, co všechno se v tržnici prodává.

„U ostatních výrobků, u kterých není značení, byl uložen zákaz prodeje,“ informovala ředitelka inspektorátu pro Jihomoravský a Zlínský kraj Taťána Neuhybelová.

Český úřad pro kontrolu zbraní a střeliva zahájil správní řízení se čtyřmi prodejci. Může uložit pokutu až do výše pěti milionů korun.

Pavla Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme