ČSA popírá, že by Airbusu v Karlových Varech hořely brzdy

Hasiči museli zasahovat při sobotním přistání letounu českých aerolinií v Karlových Varech. Ze stroje Airbus 321, který se vracel z Petrohradu, údajně šlehaly až metrové plameny. Na palubě bylo 180 cestujících a sedmičlenná posádka. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A380 | Foto: Airbus

Podle hasičů oheň uhasil pilot stroje, který zapnul chlazení. Jednotka s cisternou na přistávací ploše tak dohlédla jen na dohašení.

Mluvčí ČSA Hana Hejsková jakékoli poškození letounu ale popírá: „Z pohledu posádky letadla a následné technické kontroly mohu konstatovat, že žádný ze systémů nehlásil závadu, žádná část letounu následně nevykazovala známky jakéhokoliv poškození, a to byť minimálního, které by vzniklo nestandardně vysokou teplotou.“

„Toto mohu uvést s jistotou vzhledem k pečlivému ohledání letounu techniky, kteří jej překontrolovali včetně demontáže kola podvozku a konzoly brzdového systému,“ dodala.

Jakub Šídlo, Libor Procházka, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme