Čtyři kamiony přivezly do plzeňské Techmanie expozici z Estonska. Ukáže svět pod hladinou

Plzeňská Techmania otevře za dva týdny novou expozici. Jmenuje se Pod hladinou a přicestovala až z estonského vědeckého centra AHHAA. Exponáty s tematikou podmořského světa zatím ukrývají veliké kontejnery, které do Plzně přivezly čtyři kamiony. K vykládání byl zapotřebí jeřáb a nejméně deset silných mužů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Techmania Science Center

Techmania Science Center | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

„Je tam čtrnáct interaktivních exponátů. Dokumentují síly, které působí v oceánech a mořích,“ vysvětluje vedoucí vývojového oddělení Techmania Science Center David Lobotka.

Návštěvníci expozice se podle něj nebudou jen dívat, ale čekají je přímo autentické zážitky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňská Techmania chystá novou expozici Pod hladinou. Co nabídne, zjišťovala Lucie Sichingerová

„Exponáty jsou interaktivní, to znamená, že návštěvník s nimi fyzicky manipuluje tak, aby pochopil ty jevy. Příkladem je exponát, kde si člověk z písku staví krajinu a sleduje, jak se v té krajině chová voda,“ popisuje David Lobotka.

Zájemci si také budou moci vyzkoušet, jak uspořádat kontejnery na nákladní lodi, aby se nepřevrátila, nebo únik z potápějícího se plavidla.

„Je tam trenažér představující vnitřek nakloněné lodi a člověk má nějaké úkoly, které musí splnit, aby z té lodi dostal,“ doplnil vedoucí vývojového oddělení.

Expozice Pod hladinou bude v plzeňské Techmanii přístupná od 20. srpna až do konce letošního roku.

Lucie Sichingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme