Cyklostezka mezi Černošicemi a Radotínem je kvůli padajícím větvím uzavřená. Lidé zákaz ignorují

Po oblíbené cyklostezce mezi Radotínem a Černošicemi se lidé na kolech neprojedou do konce prázdnin. Cesta podél Berounky je ale uzavřená jak pro cyklisty, tak i pro chodce. Topolová alej je v havarijním stavu. Padající větev před dvěma týdny vážně zranila muže, kterého musel do nemocnice transportovat vrtulník. Přesto lidé zákaz vstupu nerespektují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklostezka mezi Černošicemi a Radotínem je kvůli padajícím větvím uzavřená | Foto: Eva Rajlichová

Dopravní značky u cyklostezky informují chodce i lidi na kolech o zákazu vstupu. Cestu dokonce zahrazuje i zátaras. Mnozí ale výstražné značky ignorují.

„Jezdí tudy zvláště v odpoledních hodinách strašně moc lidí. Strážníci je na to upozorňují, dostává se jim ale takových odpovědí, že nad tím člověku zůstává rozum stát,“ říká šéf černošických strážníků Gregor Dušička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cyklostezka mezi Černošicemi a Radotínem je kvůli padajícím větvím uzavřená. Lidé zákaz nerespektují. Natáčela reportérka Eva Rajlichová

Proti prořezávání topolové aleje podél Berounky sepsali obyvatelé Černošic a Radotína loni v létě petici.

Kanadské topoly ale mají křehké větve a nejsou to dlouhověké stromy. Vlastníci pozemků - Státní pozemkový úřad, Povodí Vltavy i obce Radotín a Černošice - proto požádali po vyhodnocení dendrologického průzkumu o povolení ke kácení. Na místě tak zůstanou jen stromy, kde mají hnízda netopýři. Podle Mileny Paříkové z černošické radnice se ale počítá s novou výsadbou.

„Budou tam vysazeny stromy, které patří k řece Berounce. Bude tam i topol, ale bude to topol černý. Budou tam také olše, jilmy a vrby. Bude to namícháno tak, aby byly u řeky zpevněny břehy a hlavně aby stromy byly odolné,“ upřesňuje Paříková.

Trasa mezi Černošicemi a Radotínem by se pro cyklisty i pěší měla otevřít na konci prázdnin.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme