Cyklus přednášek Současná chemie uvítá v Olomouci přední české vědce

Především pro studenty přírodovědecké fakulty v Olomouci je určen další ročník cyklu přednášek Současná chemie. Společným jmenovatelem je téma chemie v lékařství. Posluchači se mohou těšit na přední odborníky z Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chemie

Chemie | Foto: stock exchange

Cyklus připravil profesor katedry fyzikální chemie přírodovědecké fakulty a Česká hlava Pavel Hobza. Představí v něm nejnovější aplikace v oboru antivirální medicíny, nádorových onemocnění a v psychiatrii.

Cyklus zahájí vystoupením nazvaným Od laboratorního stolu do lékárny Zdeněk Havlas z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd.

O dva týdny později čeká účastníky kurzu přednáška Jana Konvalinky. V Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd vede biochemickou laboratoř. V Olomouci se bude věnovat tématu viry versus chemie v 21. století.

Ředitel Psychiatrického centra Praha Cyril Höschl si jako téma pro přednášku vybral chemii duše. Studenti se na ni mohou těšit 27. března. Známý psychiatr je členem mnoha významných domácích i zahraničních vědeckých rad a profesních organizací.

Cyklus uzavře 3. dubna Kamil Paruch z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, který se bude věnovat možnostem organické chemie v boji proti nádorovým onemocněním. Profesně se věnuje hledání nových sloučenin pro onkologickou léčbu.

Přednášky začínají vždy od 15 hodin v aule olomoucké přírodovědecké fakulty.

Blanka Mazalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme