D1 je u Ostředka ze soboty na neděli uzavřená, kvůli novým nosníkům

Dálnice D1 je dnes od osmi hodin večer do šesti ráno u Ostředka v obou směrech uzavřená. Stavbaři na 34. kilometru osazují nové nosníky dálničního mostu. Dálnici kvůli tomu zavřou v noci desetkrát, a to vždy na třicet minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba nosníku dálničního mostu u Ostředka | Foto: Kateřina Havránková

Podle vedoucího výstavby Metrostavu Zdeňka Ludvíka by měly uzavírky skončit nejpozději v deset ráno, je ale možné, že se práce stihne dřív.

„Pomocí jeřábu o nosnosti 500 tun zvedáme nosníky o váze 43 tun. Celkem se jedná o deset nosníků, pět nosníků pro každý jízdní směr. Montáž probíhá ze soboty na neděli z důvodu prodlouženého víkendu a nižších intenzit provozu v noci,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noční 30minutové uzavírky D1 u Ostředka popsal v Ranním interview Radiožurnálu generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa

Podle zpravodajky ČRo Kateřiny Havránkové jdou ale práce rychleji, než se původně odhadovalo. Je tedy možné, že bude hotovo už ve tři ráno.

Při přepravě deseti pilířů jsou souběžně uzavírány jízdní pruhy v obou směrech mezi 33. až 35. kilometrem.

Objízdné trasy nejsou stanoveny, auta vždy čekají na konec uzavírky a poté je provoz znovu obnoven.

Ve směru na Brno je doprava od 33. kilometru svedena do jednoho pruhu a následně zastavena policií. Řidiči na místě čekají na dokončení montáže. Podobné je to v opačném směru na Prahu.

Stavba nosníku dálničního mostu u Ostředka | Foto: Kateřina Havránková

„Pokud řidiči budou chtít sjet, tak si musí najít alternativní trasu samostatně,“ popsal v Ranním interview Radiožurnálu generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

„Apeloval bych možná především na řidiče kamionů, aby zůstali na dálnici, protože byť budou uzavírky po 30 minutách, tak minimálně 30 minut bude zase na průjezd. Takže věříme, že se to vyjezdí.“

ČTK, Kateřina Havránková, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme