D1 na 153. kilometru se po nehodě cisterny otevřela, v koloně bouraly další kamiony

Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno dnes komplikovalo několik nehod. Brzy ráno na 153. kilometru u Velkého Meziříčí havarovala cisterna s glycerinem. Na odklízení pracovali silničáři až do odpoledne. Kolem 17. hodiny dopravu na 134. kilometru ve stejném směru zablokovala nehoda tří nákladních aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda cisterny na dálnici D1

Nehoda cisterny na dálnici D1 | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Cisterna, která převážela asi 22 kubíků glycerinu, havarovala před šestou hodinou ráno. Zůstala ležet převrácená na boku napříč celou dálnicí, samotný tahač se zastavil v příkopu na střeše.

Hasiči s jeřábem a se speciálními vyprošťovacími auty cisternu odtáhli na bok dálnice. Zhruba v půl jedenácté policie uvolnila jeden pruh, aby mohli projet řidiči, kteří v koloně čekali od rána. Kvůli úklidu vozovky ale musela celou dálnici ve směru na Brno opět uzavřít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Provoz na dálnici D1 komplikovalo několik nehod. Situaci celý den sledoval reportér Daniel Zach

Po půl páté odpoledne se podařilo provoz na 153. kilometru obnovit, u Měřína se ale hned při rozjíždění kolony srazila tři nákladní auta.

Vrtulník záchranářů převezl jednoho muže se středně těžkým poraněním do brněnské nemocnice. Dálnice byla zcela uzavřená asi půl hodiny, po šesté hodině se řidičům otevřel i pravý jízdní pruh, kde se vozidla srazila.

Příčinu ranní havárie policie vyšetřuje. Svědci popsali, že se cisterna rozvlnila a začala kličkovat po dálnici. Řidič na první pohled vyvázl z nehody s lehkým zraněním, celou dobu seděl na svahu dálnice, ale později si začal stěžovat na bolesti v boku, zhroutil se a vrtulník ho musel dopravit do nemocnice.

Z cisterny vyteklo kolem 9000 litrů potravinářského glycerinu. Z této látky se například vyrábějí žvýkačky, používá se k výrobě klystýrů, čípků a v kosmetickém průmyslu. Dálnice politá glycerin klouzala, hasiči ji proto museli důkladně umýt a zasypat asi 150 kilogramy sorbentu.

Michal Malý, Daniel Zach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme