D11 by mohla být hotová do 2 let. Směna pozemků končí

Zbývající část dálnice D11 do Hradce Králové by mohla být hotova do dvou let. Poté co Dozorčí rada Pozemkového fondu schválila směnu půdy mezi státem a farmářkou Ludmilou Havránkovou, zbývá dokončit některé administrativní kroky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

„Jsme opravdu skoro na samém konci cesty problematiky D11. V těchto dnech probíhají administrativní úkony přepisů do listů vlastnictví a ve chvíli, kdy dojde k poslednímu přepisu do listů vlastnictví pozemků, mohlo by začít kýžené řešení situace archeologickým průzkumem – jsou alokované finanční prostředky – a následně k samotné výstavbě,“ potvrdil Radiožurnálu ministr dopravy Pavel Dobeš.

Představitele Královéhradeckého kraje chce s aktuálními informacemi seznámit na konci listopadu, kdy zamíří na východ Čech.

„Více informací a detailní informace o průběhu budou poskytnuty 29. listopadu, kdy budu na návštěvě Královéhradeckého kraje. Co se týče D11, tam chystáme jednání s občany, takže se budeme snažit odpovědět i na další dotazy, které by mohly být položeny ze strany veřejnosti,“ dodal.

Dostavba téměř tří kilometrů dálnice do Hradce Králové by měla trvat asi dva roky a vyjde na téměř jednu a půl miliardy korun.

Ota Nehasil, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme