D5 byla po nehodě kamionů u Berouna směrem na Prahu několik hodin uzavřená

Dálnice D5 byla po nehodě kamionů u Berouna na 20. kilometru směrem na Prahu víc jak 5 hodin uzavřená. Jedno z vozidel totiž prorazilo středová svodidla a navíc se na místě vylila nafta z nádrží. Nehoda se obešla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavřená dálnice D5 | Foto: Petr Kološ | Zdroj: Český rozhlas

Hasiči na místě likvidovali následky úniku asi 600 litrů nafty. „Došlo k prasknutí palivové nádrže a masivnímu úniku nafty na vozovku a do kanalizace. Zamezili jsme dalšímu úniku z proražené nádrže, přečerpali jsme proraženou nádrž a posypali jsme vylitou naftu sorbentem,“ upřesnil velitel čety Jiří Košťálek.

Hasiči místo čistili velmi důkladně, obávali se totiž, že kdyby na vozovce zůstaly mastné skvrny, mohla by projíždějící vozidla dostat smyk.

Před nehodou se tvořily dlouhé kolony a policie doporučovala místo objet. „Policisté budou dopravu odklánět po staré 605/II, přes Beroun. Je možné, že dálnice bude uzavřena i pět hodin,“ řekla dopoledne mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

I objízdné trasy se ale postupně ucpaly. Mnozí řidiči, kteří měli kolonu na Prahu před sebou a neměli místní znalosti, tak sjížděli dle doporučení také na 34. sjezdu na Hořovice a sledovali směrovky na Příbram.

Dálnice byla kvůli nehodě, která se naštěstí obešla bez zranění, uzavřená od 10 hodin dopoledne. Řidiči ale budou muset s menšími komplikacemi počítat i nadále. Omezení zůstávají v obou levých jízdních pruzích.


Místo nehody

Jana Zemanová, Petr Kološ, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme