Dačické muzeum slaví výročí cukrové kostky výstavou Sladké pokušení

Dačické muzeum dnes představí svou hlavní letošní výstavu. Věnovat se bude sladkému ve všech možných podobách. Vernisáž výstavy Cukr, káva, čokoláda začne v muzeu ve 14 hodin. Kostka cukru, která spatřila světlo světa právě v Dačicích, letos slaví už 170. narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostky cukru | Foto: Wikimedia Commons

Ředitelka muzea Marie Kučerová by si neodpustila, aby kostce cukru k významnému jubileu nepřipravila speciální výstavu.

„My jsme letošní výstavu k výročí cukrové kostičky zaměřili na to, že u rafinérie působila také výrobna cukrovinek. Tu řídila paní Juliána a výrobna byla poměrně rozsáhlá. Vyráběly se tam bonbony, čokoláda, perníky a jiné cukrovinky,“ popisuje ředitelka a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové výstavě v dačickém muzeu informovala reportérka Lucie Hochmanová

„Takže letošní výstava má název Sladké pokušení aneb Pojďte s námi do cukrárny. A ještě takový podtitul Cukr, káva, čokoláda. Od všeho něco. Skutečně tu uvidí návštěvníci krásnou sbírku cukříků od jedné brněnské sběratelky, včetně velikánských homolí, sekáčku na homole a forem.“

Další část výstavy bude věnována kávě. Ukáže například porcelánové servisy, ze kterých se káva pila, pozornost je věnována i čaji.

„Vyvrcholením bude stará cukrárna, jak asi kdysi vypadala. Tam najdou návštěvníci nejen třeba staré formy na bábovky nebo staré plechovky od kakaa, staré bonboniéry, obaly. Ale budou tu i skutečné dorty, aby byla cukrárna taková živá,“ dodává Marie Kučerová.

Cukr, kávu i čokoládu v nejrůznějších podobách si lidé v muzeu v Dačicích budou moci prohlédnout až do osmého září.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme