Dálnice D1 se v pondělí uzavře i ve středních Čechách u Lokte

Náročnou zkoušku má za sebou dálnice D1. První z 11 plánovaných mostů je díky nočnímu zastavení provozu stržen. Suť se ovšem bude odklízet až do středeční půlnoci a tak se v okolí 107. kilometru jezdí ve směru na Brno jen v jednom pruhu. A už teď je jasné, že zítra se stavební práce rozjedou i ve Středních Čechách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice mostu zcela uzavřela dálnici D1 na úseku mezi Jihlavou a Humpolcem. | Zdroj: ČTK

Teprve v pátek odpoledne rozhodlo ministerstvo dopravy o uzavírce na prvním ze dvou středočeských úseků dálnice D1, určených k modernizaci a hned v pondělí ráno se mezi 66. a 72. kilometrem začne pracovat.

„Od šesté hodiny ranní mohou řidiči počítat s tím, že bude postupně uzavírán odstavní a pravý pruh ve směru na Brno tak, aby se mohlo začít s úpravou vodorovného a svislého dopravního značení,“ přibližuje Miroslava Bžochová, zástupkyně sdružení Colas a Porr, které modernizaci mezi Loktem a Hořicemi bude dělat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o dalším uzavření D1 zjišťovala redaktorka Eva Kézrová

Řidiči tak musejí zítra počítat s krátkodobým omezováním provozu, které by mělo skončit kolem 16-té hodiny, kdy už bude uděláno definitivní dopravní značení. Samotná uzavírka, během které dojde k rozšíření dálnice o 75 centimetrů, potrvá více než měsíc a podle Martina Nováka z ministerstva dopravy budou v každém směru dva jízdní pruhy.

„Omezení potrvají až do 21. července. I v tomto úseku bude zachován převážně provoz ve stylu 2+2 s tím, že stejně jako v těch předchozích etapách bude omezená rychlost pouze na osmdesát kilometrů v hodině,“ říká Novák.

Na první pohled vypadá tato uzavírka stejně jako třeba devítikilometrové omezení o sto kilometrů dál před Velkou Bíteší, podstatný rozdíl je ale v tom, že tady budou muset řidiči přejíždět do protisměru - tedy alespoň ti, kteří ve směru na Prahu nebudou chtít jet za kamiony.

„Od 66. do 77. kilometru by měl ten provoz dva pruhy směrem na Brno, dva pruhy směrem na Prahu. Ovšem jeden veden v současném jízdním pruhu a ten druhý rychlý pás bude převeden do protisměru těch dvou průběžných pruhů na Brno,“ dodává Bžochová.

Modernizace dálnice D1 se tak od zítřka rozšíří na dalších 6 kilometrů a ještě do prázdnin bychom se mohli dočkat dalšího zavření dálnice kvůli mostu u Velké Bíteše.

Práce na posledním letos plánovaném úseku v okolí 50. kilometrů u Šternova by se mohly rozběhnout začátkem prázdnin.

Eva Kézrová, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme