Dálnice D11 bude mít u Prahy tři pruhy v každém směru, plánuje ŘSD

Na prvních osmi kilometrech dálnice D11 přibydou dva pruhy. Ředitelství silnice a dálnic (ŘSD) chce dálnici v každém směru rozšířit o jeden pruh mezi Horními Počernicemi a Jirny, aby se lépe vyrovnala s náporem dopravy před Prahou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Ředitelství silnic a dálnic podniká všechny kroky k tomu, aby připravilo rozšíření dálnice D11 od nultého do osmého kilometru na tři pruhy v každém směru, a to proto, abychom zkapacitnili tuto velmi silně zatíženou komunikace,“ říká Jan Rýdl z ŘSD.

Ředitelství silnic a dálnic chce provést přestavbu úseku v příštích pěti letech. „Potřeba tohoto zkapacitnění vyplývá z průzkumu dopravních intenzit, které jsme v tomto úseku naměřili. Řidičům tento rozšířený úsek dálnice D11 chceme předat nejpozději v roce 2020,“ doplňuje Rýdl.

Osmikilometrový úsek na D11 byl postaven na počátku 80. let minulého století, a patří tak k nejstarším na této dálnici. Na příjezdu do Prahy se v této části tvoří kolony, což zatěžuje také okolní obce, kterými se řidiči snaží ucpaný úsek objet.

Petr Jansa, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme