Dálnice D3 už nestojí v cestě turistickým trasám na Táborsku, jsou znovu průchodné

Klub českých turistů oznámil, že všechny pěší trasy, které byly přerušeny stavbou dálnice D3, jsou už zase průchodné. „Na to, že zásah kvůli výstavbě dálnice byl obrovský, je vliv na turistické trasy minimální,“ myslí si Richard Černý z táborského Klubu českých turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turistická značka, šipka, cestování | Foto: Jana Matznerová

„Byly to turistické cesty mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí, celkem jich tam bylo před výstavbou dálnice devět. Naprostá většina z nich byla výstavbou nějakým způsobem zasažena natolik, že byly dočasně znepřístupněné po téměř celou dobu výstavby dálnice,“ říká Černý.

V současné době je už obnovena průchodnost všech devíti turistických cest, k čemuž bylo třeba určitých úprav. Dálnice se na některých místech podchází koridorem pro zvěř, jinde se využívá silničních nadjezdů.

Velkou zásluhu na obnovení turistických tras mají značkaři Klubu českých turistů, kteří nejdříve vymysleli a následně i namalovali nové trasování v této turisticky velmi významné části táborského okresu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Kopřivy o obnovení turistických tras na Táborsku, které byly dočasně uzavřeny kvůli stavbě dálnice D3

„Jde o spojení mezi Táborem, Sezimovým Ústím a Planou na jedné straně a na druhou stranu rekreační lesní zónou Turovecký les a směrem dál na Choustník,“ říká Černý s tím, že od začátku turisté chtěli alespoň hlavní trasy zachovat.

„Otázka byla, jakým způsobem se to podaří a jestli i trasy, které procházely v delším úseku podél nynější dálnice, vůbec budou moci být zachovány. A to se dnes podařilo,“ uzavírá cvičitel Klubu českých turistů v Táboře Richard Černý, který zároveň zve už na tento víkend na tradiční Pochod a cykloputování Husitským krajem.

Jan Kopřiva, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme