Dálnice D5 bude uzavřená celé dopoledne

Minimálně do dnešního poledne zůstane uzavřená dálnice D5 u Plzně, kde včera ráno před tunelem Valík havaroval a hořel kamion s plynovými láhvemi. Hasiči celou noc zásobníky ochlazovali a čekali až jejich náplň úplně vyhoří. Plynové lahve teď kontroluje plynárenský technik.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch rozházel plynové lahve po silnici

Výbuch rozházel plynové lahve po silnici | Zdroj: ČTK

Specialista na tlakové nádoby na místě nehody zjišťuje, jestli už se acetylenovými a propanbutanovými lahvemi může manipulovat. Podle posledních informací už nebezpečí výbuchu nehrozí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hasič a expert na plynové lahve Václav Kratochvíl v Ranním interview Radiožurnálu

„Vlivem teploty došlo k porušení těsnosti na ventilech. Acetylen se uvolnil a odhořel. V tuto chvíli už nic nehoří, ověřují se stavy lahví a lze předpokládat, že v průběhu dopoledne začnou likvidační práce,“ řekl hasič a expert na plynové lahve Václav Kratochvíl.

Na místě už je také policie, která nehodu došetří a vyčíslí škody. Stav mostu, na kterém se nehoda stala, musí ještě zkontrolovat statik. Policisté odklání dopravu na nejbližších sjezdech v Černicích a Šlovicích.

Igor Maňour, Jana Kosová, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme