Dálnici D5 u Mlýnce dopoledne zablokovala nehoda kamionu

Kvůli nehodě kamionu na 136. kilometru ve směru na Prahu je částečně omezený průjezd dálnice D5 u Mlýnce. Vůz narazil do středových svodidel a zablokoval levé pruhy v obou směrech. Dálnice je v místě už zcela průjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zasněžených silnicích bourají hlavně kamiony | Zdroj: ČTK

Okolo půl deváté ráno řidič kamionu jedoucí směrem na Prahu u sjezdu na Ostrov nepřispůsobil svou jízdu zasněženému a zledovatělému úseku dálnice a narazil do svodidel. Při nehodě se zranil. Z kamionu navíc unikly provozní kapaliny.

Promáčknutá svodidla uzavřela levý jízdní pruh ve směru na Plzeň i na Prahu. Na místě zasahovaly záchranné složky. Až do 15. hodiny zde pokračovala překládka zboží z kamionu a jeho odtah z dálnice.

K další nehodě na dálnici došlo na 49. kilometru ve směru na Prahu. Na svědomí ji měl opět kamion, který zůstal napříč oběma jízdními pruhy a úsek na čas zcela uzavřel.

Česko zapadalo sněhem, policie řeší desítky nehod

Číst článek

Na Česko se v noci sypaly další přívaly sněhu. Silný vítr navíc vytváří na mnoha místech sněhové jazyky, někde až závěje. Silničáři jsou proto v řadě krajů v plné pohotovosti.

Na Plzeňsku se dnes mimo dálnice D5 havarovalo už na desítkách míst. Například v Boru u Tachova, v Horšovském Týnu nebo v Dobřívi. Tyto nehody se obešly bez zranění.

Ladislav Válek, Jakub Šídlo, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme