Dálniční most u Vchynic na Litoměřicku může získat dodatečné stavební povolení

Loni dokončený dálniční most u Vchynic na Litoměřicku může získat dodatečné stavební povolení. Ve Vchynicích se na tom dnes shodli účastníci nového stavebního řízení. Ministerstvo dopravy ho vypsalo proto, že most neodpovídal původní dokumentaci. Místo jedné mostovky má stavba dvě. Přitom bez povolení pro most není možné zprovoznit ani už hotový úsek dálnice D8 Lovosice-Bílinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Most na dálnici D8 u obce Vchynice | Foto: Petr Sehnoutka

Účastníci dnešního jednání neměli ke změnám výhrady. „Nebyly zjištěny žádné skutečnosti, které by bránily vydání stavebního povolení. Nicméně výsledek se nedá v tuto chvíli předjímat,“ uvedl Alexandr Grof za ministerstvo dopravy, které teď musí podklady vyhodnotit a rozhodnout.

Není vyloučeno, že se s námitkami ozvou ekologická sdružení, která sice na vchynické schůzce nebyla, ale do řízení se přihlásila.

Až most získá souhlas, může být rozhodnuto i o otevření navazujícího téměř čtyřkilometrového dálničního úseku. Jezdit tudy by mělo možná už v dubnu.

„Pro nás je to určitě potřeba, protože dojde ke zklidnění dopravy v té části v blízkosti mostu a objízdné trasy,“slibuje si od toho vchynická starostka Jana Chládková.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme